Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Felgi 16" na lato, które warto kupić

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Raz sie żyje, biore te sharki. Poźniej bede dopasowywal reszte auta do tych felg :lol:
    Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

    Komentarz


    • rkb, weź rb dark , jest to bardzo ładna felga wyglądająca o wiele ładniej na żywa jak na zdjęciach, nawet nie wiem czy zwykłej srebrnej rb bym nie założył , niestety srebrny kolor samochodu nie za bardzo się nadaje do kolorowych felg. dezent f dobry kierunek.
      szkoda według mnie oczywiście , ale re jest felga która na odwrót do rb wyglada , czyli na zdjęciach ok a w rzeczywistości nie za bardzo , zakładałem , jest jakaś taka nieproporcjonalna jakby , nie wiem sam..
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leszekmw
        szkoda według mnie oczywiście , ale re jest felga która na odwrót do rb wyglada , czyli na zdjęciach ok a w rzeczywistości nie za bardzo , zakładałem , jest jakaś taka nieproporcjonalna jakby , nie wiem sam..
        mam na innym samochodzie więc wiem jak wygląda, czyli jak zwykle kwestia gustu
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez t_omko
          Jak dla mnie drugi wzór jest ładniejszy ale wolałbym przy 16" kółkach felgę szerokość 6,5-7,0 cala (tu jest 7,5) i oponkę 205mm a nie 225mm:>
          A możesz krótko napisać dlaczego? ;-)
          Nie chciałbym obniżać nominalnej wysokości opony poniżej tego co daje fabryczny rozmiar (195/65/15 daje 126,7mm) bo drogi w okolicy mam jeszcze dziurawe i nie chce felg co tydzień prostować.
          Dodam tylko, że octavka jest w kolorze czarna perła, więc pewnie nie wszystkie felgi będą na niej dobrze wyglądały :?

          Komentarz


          • mam pytanie czy ktoś miał "bliższy kontakt" z takimi produktami

            Link

            Link


            nurtuje mnie pytanie o jakość wykonania tych felg (czy wytrzymają tyle co firmówki enzo att dezent,) czy nadają się na zimę?

            Komentarz


            • Jakość wykonania będzie jak kraj ich pochodzenia czyli... chińska :wink:
              Do markowych felg bym tego nie porównywał
              Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
              6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
              Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

              Komentarz


              • no właśnie wszędzie pełno chińszczyzny
                nawet podobno takie momo sa w chinach robione
                Link
                ale czasami i chińszczyzną może być porządnie zrobiona i ciekawy jestem czy ktoś z forumowiczów ma podobną chińszczyznę i jak ona się spisuje ?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kobar76
                  nawet podobno takie momo sa w chinach robione
                  nie tylko momo , niektóre ori ałdi również już od ponad 10lat.

                  Zamieszczone przez kobar76
                  ale czasami i chińszczyzną może być porządnie zrobiona i ciekawy jestem
                  po prostu kup i zobacz , zdasz relację za 15tys km. :szeroki_usmiech
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leszekmw
                    Zamieszczone przez kobar76
                    nawet podobno takie momo sa w chinach robione
                    nie tylko momo , niektóre ori ałdi również już od ponad 10lat.
                    Zamieszczone przez kobar76
                    ale czasami i chińszczyzną może być porządnie zrobiona i ciekawy jestem
                    po prostu kup i zobacz , zdasz relację za 15tys km. :szeroki_usmiech
                    Tym ori audi to mnie troche zaniepokoiłeś - właśnie się przymierzam do czegoś takiego
                    Link
                    i wydawało mi się, że Made in China w tym przypadku nie grozi, a tu proszę...
                    Nie orientujesz się może czy takie koła wejdą bez problemów do nowego Toura?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez MeFFisto
                      Zamieszczone przez t_omko
                      Jak dla mnie drugi wzór jest ładniejszy ale wolałbym przy 16" kółkach felgę szerokość 6,5-7,0 cala (tu jest 7,5) i oponkę 205mm a nie 225mm:>
                      A możesz krótko napisać dlaczego? ;-)
                      Nie chciałbym obniżać nominalnej wysokości opony poniżej tego co daje fabryczny rozmiar (195/65/15 daje 126,7mm) bo drogi w okolicy mam jeszcze dziurawe i nie chce felg co tydzień prostować.
                      Dodam tylko, że octavka jest w kolorze czarna perła, więc pewnie nie wszystkie felgi będą na niej dobrze wyglądały :?
                      Jeżeli nie chcesz obniżać wysokości opony to nie rozgladaj się za 16":>
                      Odpowiednikiem 195/65/15 jest 205/55/16 i konieczna zmiana profilu z 126,7mm na 112,5.
                      Wcześniej sugerowałem abyś przemyślał sprawę szerokości felgi i opony (standardowo mamy 6,5" i 205mm a nie jak w aukcji 7,5" oraz 225mm) bo z tego co widzę o nadwyżkę mocy u ciebie ciężko a im szersza opona tym większe spalanie i spadek przyspieszenia:>
                      Moja OII FL Combi

                      Komentarz


                      • Panowie tylko rozróżniłbym dwie rzeczy:
                        1. Felgi made in china robione dla danego producenta pod jego nadzorem, z zachowaniem narzuconych norm i kontrola jakości.
                        2. Felgi made in China robione w szopach z przetopionych kapsli, bez zachowania jakichkolwiek norm, wzory kopiowane na chama.
                        Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                        6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                        Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez t_omko
                          Jeżeli nie chcesz obniżać wysokości opony to nie rozgladaj się za 16":>
                          Odpowiednikiem 195/65/15 jest 205/55/16 i konieczna zmiana profilu z 126,7mm na 112,5.
                          Wcześniej sugerowałem abyś przemyślał sprawę szerokości felgi i opony (standardowo mamy 6,5" i 205mm a nie jak w aukcji 7,5" oraz 225mm) bo z tego co widzę o nadwyżkę mocy u ciebie ciężko a im szersza opona tym większe spalanie i spadek przyspieszenia:>
                          Mocy rzeczywiście nie ma zbyt wiele, ale w Octavii aluminiowe felgi w rozmiarze 15" dla mnie wyglądaja jak od Fabii, dlatego chcę 16". Resztę chciałbym tak dopasować, żeby gumy za wiele nie było a całośc dobrze wyglądała i na dziurach nie tłukła, więc wyszedł mi rozmiar 205/60/16 albo 215/55/16 - raczej wolałbym nieco większe niż mniejsze od fabrycznych.
                          Niepokoją mnie też te pierścienie centrujące - niby wszystko OK, ale w serwisach niechętnie o nich mówią, raczej proponując dedykowaną felgę. Echh, coś widzę jeszcze długa droga przede mną... ;-)
                          Dzięki za pomocne informacje ;-)

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez MeFFisto
                            Niepokoją mnie też te pierścienie centrujące
                            zmieniasz sobie dowolnie rozmiar kół a pierścienie wydają się niepokojące?
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez MeFFisto
                              więc wyszedł mi rozmiar 205/60/16 albo 215/55/16
                              nie kombinuj, nie było w ogóle takich rozmiarów w Occtie, w dodatku jak masz auto na gwarancji jak trafisz na upierdliwego serwisanta to ci zabiorą gwarancję na zawias za rozmiar który nie ma homologacji producenta. Nie wspominając już o możliwych jajach przy ewentualnej szkodzie i wyższej cenie za takie rozmiary opon.
                              Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                              6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                              Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Skfarek
                                Zamieszczone przez MeFFisto
                                więc wyszedł mi rozmiar 205/60/16 albo 215/55/16
                                nie kombinuj, nie było w ogóle takich rozmiarów w Occtie, w dodatku jak masz auto na gwarancji jak trafisz na upierdliwego serwisanta to ci zabiorą gwarancję na zawias za rozmiar który nie ma homologacji producenta. Nie wspominając już o możliwych jajach przy ewentualnej szkodzie i wyższej cenie za takie rozmiary opon.
                                Aż tak pogięci serwisanci są w ASO Skody? W Astrze (też na gwarancji) przez 2 lata jeździłem na kołach od Omegi podobno (195/65/15) i nigdy złego słowa nie usłyszałem, ale wypadków nie było żadnych a i opona w standardowym rozmiarze.
                                Oki, porozglądam się jeszcze - bo z ori skody to tylko Proxima i ew. Draconis mi pasują - ale poza salonem są chyba nie do kupienia w normalnej cenie?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez MeFFisto
                                  Oki, porozglądam się jeszcze - bo z ori skody to tylko Proxima i ew. Draconis mi pasują
                                  nie muszą być ori skody, tylko takie, które pasują, a nie takie, których nigdy w tym samochodzie nie montowano, homologowano itd.
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez szkoda
                                    Zamieszczone przez MeFFisto
                                    Niepokoją mnie też te pierścienie centrujące
                                    zmieniasz sobie dowolnie rozmiar kół a pierścienie wydają się niepokojące?
                                    No wlasnie - przejmujecie cie tym otworem centralnym? Sam szukam nowych felg i chce miec jak najbardzie zblizone do fabrycznych (ET50, CH 57) i moze cos tam sie w internecie znajdzie...ale zeby bylo dostepne od reki (czarny + srebrna polerka) to juz masakra. Przynajmniej kilkatygodni czekania.
                                    W ogole to wkurw*** mnie ogarnia ze te wszystkie dane nie sa podane w kazdej aukcji, tylko trzeba dzwonic/szukac po necie ;/
                                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez idas
                                      Zamieszczone przez szkoda
                                      Zamieszczone przez MeFFisto
                                      Niepokoją mnie też te pierścienie centrujące
                                      zmieniasz sobie dowolnie rozmiar kół a pierścienie wydają się niepokojące?
                                      No wlasnie - przejmujecie cie tym otworem centralnym? Sam szukam nowych felg i chce miec jak najbardzie zblizone do fabrycznych (ET50, CH 57) i moze cos tam sie w internecie znajdzie...ale zeby bylo dostepne od reki (czarny + srebrna polerka) to juz masakra. Przynajmniej kilkatygodni czekania.
                                      W ogole to wkurw*** mnie ogarnia ze te wszystkie dane nie sa podane w kazdej aukcji, tylko trzeba dzwonic/szukac po necie ;/
                                      dlaczego mamy sie przejmować otworem centrującym? Zakładasz fele wraz z pierścieniem centującym przykręcasz śruby i po bólu
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piramida
                                        Zamieszczone przez idas
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        Zamieszczone przez MeFFisto
                                        Niepokoją mnie też te pierścienie centrujące
                                        zmieniasz sobie dowolnie rozmiar kół a pierścienie wydają się niepokojące?
                                        No wlasnie - przejmujecie cie tym otworem centralnym? Sam szukam nowych felg i chce miec jak najbardzie zblizone do fabrycznych (ET50, CH 57) i moze cos tam sie w internecie znajdzie...ale zeby bylo dostepne od reki (czarny + srebrna polerka) to juz masakra. Przynajmniej kilkatygodni czekania.
                                        W ogole to wkurw*** mnie ogarnia ze te wszystkie dane nie sa podane w kazdej aukcji, tylko trzeba dzwonic/szukac po necie ;/
                                        dlaczego mamy sie przejmować otworem centrującym? Zakładasz fele wraz z pierścieniem centującym przykręcasz śruby i po bólu
                                        No git, tylko z tego co wiem, to sruby maja za zadanie tylko dociskac kolo, zatem na czym opiera sie caly ciezar auta? Jak to dziala, kiedy dostajemy w komplecie plastikowe pierscienie?
                                        Nie potrafie tego zrozumiec.
                                        Poza tym wiekszosc felg ma otwor 70.1, a std dla VW to 57. Zatem mamy 13mm - to duzo czy malo?
                                        VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                        VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                        Komentarz


                                        • idas, pierścień ma za zadanie zniwelować różnice średnic otworów
                                          koło będzie opierać się na pierścieniu (żeby nie było bicia) a trzymają je śruby
                                          chociaż znam magików, którzy bez pierścieni zakładają felgi i próbują wycentrować felgę tylko śrubami

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez adamusiek
                                            idas, pierścień ma za zadanie zniwelować różnice średnic otworów
                                            koło będzie opierać się na pierścieniu (żeby nie było bicia) a trzymają je śruby
                                            chociaż znam magików, którzy bez pierścieni zakładają felgi i próbują wycentrować felgę tylko śrubami
                                            Dokladnie, tylko mnie zastanawia jak to wszystko dziala z plastikowym perscieniem? Auto swoje wazy, czlowiek robi nascie tysiecy kilometrow i to sie sprawdza? Czy np. po 10000km pojawia sie bicie, bo pierscien jest to wyrzucenia i trzeba zakladac nowy?
                                            VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                            VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez idas
                                              Czy np. po 10000km pojawia sie bicie, bo pierscien jest to wyrzucenia i trzeba zakladac nowy?
                                              nie pojawia się, w jednym aucie zrobiłem około 20 tys. km, nie było żadnego bicia, z pierścieniem nic się nie działo, w drugim około 15 tez bezproblemowo :wink:
                                              Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                              6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                              Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                              Komentarz


                                              • Nie zapominajmy, ze felga nie trzyma sie tylko na srubach, bo przeciez jest jeszcze piasta.
                                                www.sklep.autoelegance.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Skfarek
                                                  Zamieszczone przez idas
                                                  Czy np. po 10000km pojawia sie bicie, bo pierscien jest to wyrzucenia i trzeba zakladac nowy?
                                                  nie pojawia się, w jednym aucie zrobiłem około 20 tys. km, nie było żadnego bicia, z pierścieniem nic się nie działo, w drugim około 15 tez bezproblemowo :wink:
                                                  A mozesz dac znac jaka miales srednice otworu centralnego?
                                                  Chcialbym uniknac sytuacji, gdzie bede zalowal zakupu. Wyglad to nie wszystko
                                                  VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                  VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                  Komentarz


                                                  • idas, nie przejmuj sie srednica otworu centrujacego.
                                                    Kazdy producent robi felgi z inna srednica otworu, stosuje sie pierscien, plastikowy, czasem stalowy w zaleznosci od producenta i mozna na tym jezdzic i 10 lat
                                                    www.sklep.autoelegance.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X